EGeS Tallinna osakond

Lugupeetud EGeS Tallinna osakonna liikmed

Kutsume teid osalema EGeS Tallinna osakonna aastalõpukoosolekul, mis toimub laupäeval, 10. detsembril 2022 algusega kell 11 Viimsis.

Kavas on:

·      kl 11–12 – Viimsi raamatukogu külastus

·      kl 12–14 – lõunasöök restoranis Ribi, kus Jaan Tagaväli tutvustab ka Viimsi kanti. Restoran asub raamatukogust väikese jalutuskäigu kaugusel, Lavendel Spa Hotel’is. Menüüs on borš, grillkana ja šokolaadikook.

Kohalesõiduks Tallinnast sobivad järgmised linnaliini bussid:

–         Kesklinnast buss nr 1 väljumisega Viru keskuse bussiterminalist kell 10:04 ja 10:24.

–         Lasnamäelt buss nr 49 väljumisega Lennujaamast kell 9:49.

Väljuda tuleb Mõisapargi peatuses. Viimsi raamatukogu asub samas teisel pool Randvere teed Rimi kauplusega samas hoones.

Aastalõpukoosolekul osalemiseks on kindlasti vajalik eelnev registreerimine ja osalustasu maksmine hiljemalt 27. novembriks:

·      Registreerimiseks palume saata oma sooviavaldus Eike Riisi e-posti aadressile eike.riis@gmail.com 

·      Osalustasu 16 eurot (ühe isiku kohta) palume üle kanda Kalmer Saare arvelduskontole: Kalmer Saar, EE397700771000103155. Selgitusse märkida: EGeS Tallinn koosolek ja osaleja nimi (või osalejate nimed, kui makstakse mitme eest).  

Lisainfo saamiseks võib pöörduda osakonna esimehe Kalmer Saare poole: e‑post: kalmer.saar.001@mail.ee, telefon: 5596 1526.

Olge hoitud ja püsige terved!


Kalmer Saar, EGeS Tallinna osakonna juhataja

EGeSi Tallinna osakonda kuulub 179 liiget. EGeSi Tallinna osakonna kogunemised toimuvad septembrist aprillini iga kuu teisel laupäeval algusega kell 11 (koosolekuid ei toimu mais, juunis, juulis ja augustis). 2022. aasta sügisest on osakonna kogunemiskohaks Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu seminariruum Uno, fuajee lõpus pöörata paremale ja siis trepist pool korrust üles. Seal toimuvad üldhariva sisuga loengud, seltsi liikmete ettekanded oma uurimustest ja organisatsiooniliste küsimuste arutelud.

Sellel hooajal saab kirjutada EGeSi e-posti aadressil: genealoogia@gmail.com

Uute liikmete vastuvõtt toimub ainult põhikohas peetavatel kogunemistel. Iga uus liige tutvustab lühidalt ennast ja oma sugupuud, nimetades ära ka kihelkonna ja uuritavad perenimed, siis on lootust leida endale uurimispartner seltsi liikmete hulgast.

Lisaks ülalkirjeldatud üritustele korraldab Tallinna toimkond arhiivikursusi algajatele uurijatele ja arvutikursusi algajatele arvutikasutajatele, gooti kirja kursused algajatele. Kursustest osavõtt võimaldatakse ainult seltsi liikmetele.

Seltsi raamatukogu ja arhiiv on samuti Tallinna osakonna haldamisel raamatukogus (Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu Baltika osakonnas) Rävala pst.10. Seal on võimalik lugeda erinevaid genealoogilise sisuga raamatuid. Arhiivi väärtuslikuma osa moodustavad mikrofilmid kihelkondade personaalraamatutest. Mikrofilme laenutatakse ainult seltsi liikmetele. Seltsi elu elu kajastab laualeht “Põlvnemislugu”, mis alustas ilmumist 1997. a. Tallinna osakonna laualehena.