A A A

AVALEHT

 

Eesti Genealoogia Seltsi suvepäevad toimuvad 3.-4. augustil 2019 Valgamaal.

Suvepäevade avamine, majutus, lõunasöök, õhtusöök ja teise päeva hommikusöök on planeeritud toimuma Valgamaa Kutsehariduskeskuses, aadressil Loode tn 3.

Esimesel päeval tutvume Valga/Valka kaksiklinnaga, mis oli kunagi Valga kreisi keskus ning pärast seda sõidame umbes 15 km kaugusele Härgmäele (ordulinnuse varemetele), mis muinasajal kuulus eestlaste Sakala maakonna koosseisu. Siinse linnuse ehitust alustati juba 1320. aastal ja selle lähedal toimus 1560. aasta 2. augustil ajalootundidest tuntud Härgmäe lahing.

Teisel päeval toimub bussiekskursioon, kohti on bussis 50. Tutvume siinse looduse ja inimeste elu-oluga läbi endiste Karula ja Hargla kihelkondade kuni Läti Koivalinnani (Gaujiena) välja.

Hargla kihelkond oli Vana-Võrumaa kõige noorem kihelkond, mis eraldus Rootsi ajal, 1694. aastal Koivalinna kihelkonnast.

Koivalinna mõisakompleks on Lätimaal üks suuremaid. Siin asuvad muuhulgas Adsel ehk Atzele (ehitatud 1236-1238), kus asus üks vanimaid ordulinnuseid (esmamainimine 1111. aastal) ning lossivaremed.

 

1. juuliks teha ettemaks 50 eurot (majutus 20 eurot ja söögid 30 eurot)

Raha maksta Swedpanga arvele Viivi Sirmaisi nimele EE242200221071603079

Makse selgitusse palun märkida inimese nimi (kelle eest makstakse) ja suvepäevad.

 

Täiendav teave e-postiaadressil sirvi@hot.ee või telefonil 51 75 467 (Viivi Sirmais).

 

Are Saarne

Tallinna osakonna juhataja

 


 

EGeSi Tallinna osakonda kuulub 198 liiget. EGeSi Tallinna osakonna kogunemised toimuvad septembrist aprillini iga kuu teisel laupäeval algusega kell 11 (koosolekuid ei toimu mais, juunis, juulis ja augustis). 2000. aasta sügisest on osakonna kogunemiskohaks Tallinna Toomkooli (endiste nimedega Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi; Teaduste Akadeemia Ajaloo Instituudi) saal Rüütli tn 6 kolmandal korrusel (orientiir – Niguliste kiriku torn). Seal toimuvad üldhariva sisuga loengud, seltsi liikmete ettekanded oma uurimustest ja organisatsiooniliste küsimuste arutelud.


Sellel hooajal saab kirjutada EGeSi e-posti aadressil:
eges.estonia@mail.ee

Uute liikmete vastuvõtt toimub ainult põhikohas peetavatel kogunemistel. Iga uus liige tutvustab lühidalt ennast ja oma sugupuud, nimetades ära ka kihelkonna ja uuritavad perenimed, siis on lootust leida endale uurimispartner seltsi liikmete hulgast.

Lisaks ülalkirjeldatud üritustele korraldab Tallinna toimkond arhiivikursusi algajatele uurijatele ja arvutikursusi algajatele arvutikasutajatele, gooti kirja kursused algajatele. Kursustest osavõtt võimaldatakse ainult seltsi liikmetele.

Seltsi raamatukogu ja arhiiv on samuti Tallinna osakonna haldamisel raamatukogus (Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu Baltika osakonnas) Rävala pst.10. Seal on võimalik lugeda erinevaid genealoogilise sisuga raamatuid. Arhiivi väärtuslikuma osa moodustavad mikrofilmid kihelkondade personaalraamatutest. Mikrofilme laenutatakse ainult seltsi liikmetele. Seltsi elu elu kajastab laualeht "Põlvnemislugu", mis alustas ilmumist 1997. a. Tallinna osakonna laualehena.

 

Are Saarne

EGeSi Tallinna osakonna juhataja